חשבתם פעם מי זה מקדונלד מההמבורגרים או מי היה הרשי, האיש והחטיף? ברור שלא, אז הנה כמה תשובות לשאלות שאף פעם לא שאלתם.

הרשי (Hershey)

מילטון הרשי נולד בתאריך 13 בספטמבר 1857 בפנסילבניה, כבן יחיד למשפחה עם חווה חקלאית קטנה. כבר בגיל 14 אחרי שנשר מבית הספר,הוא התחיל להתעניין בייצור ממתקים ועבד במפעל בעיר. ארבע שנים לאחר מכן, הוא לווה 150 דולר מדודתו והקים חנות ממתקים משלו במרכז פילדלפיה. במשך חמש שנים הוא השקיע את כולו בחנות אבל לבסוף נאלץ לסגור אותה בגלל בעיות כלכליות. הרשי לא ויתר ואחרי כמה שנים הצליח לבנות מפעל קטן שהתמחה בשוקולד מקורמל, ומשם הכל כבר נכתב בדפי ההיסטוריה. כיום המפעל של החברה נחשב כגדול בעולם בתחומו.

אילי (Illy)

הסיפור מתחיל בטרייסט, איטליה, עיר הנמל האדריאטית שממנה נכנס הקפה לראשונה לאירופה. בשנת 1933 פיתח מייסד החברה פרנצ'סקו אילי, יזם ממוצא הונגרי, את מכונת האספרסו המודרנית. פרנצ'סקו גם המציא אריזה חדשה לשימור קפה, שבו היו פחיות מלאות בגזים במקום השיטה הקודמת שהייתה מבוססת על לחץ אוויר .את העסק שהתחיל להתפתח, המשיך הבן ארנסטו. המותג העולמי נמצא כיום בשליטה של המשפחה – הנכדים והנינים.

מקדונלד (McDonald's)

הכירו את האחים ריצ'רד ומוריס מקדונלד, המשפחה וההמבורגר. אגב לפני הליצן המפורסם, הפרזנטור המקורי של מקדונלד'ס היה איש עם כובע שף על ראש דמוי המבורגר ששמו היה "ספיד".משפחת מקדונלד הגיעה לארצות הברית מאירלנד, ואב המשפחה עבד כמנהל משמרת במפעל נעליים בניו המפשייר. כך שכדי להתפרנס הם היו צריכים להיות יצירתיים ומדוכן נקניקיות התקדמו למסעדה ואז לרדת ואז למותג של מזון מהיר.

KFC

קולונל הרלנד סנדרס, היה יזם שהתחיל למכור עוף מטוגן במזנון דרכים בקורבין, קנטקי. בימי השפל הגדול, המשבר הכלכלי של שנות השלושים בארה"ב ובעולם כולו. לאחר שכולם אהבו את הקונספט, החנות הפכה לרשת מזון מהיר שהתפתחה ממש במהירות. ל-KFC יש כמה עשרות אלפי סניפים בעולם, עם יותר מ-4000 חנויות בסין בלבד. התמונה שלו נשארה כמזוהה עם הרשת עד היום, חפשו את האיש הממושקף עם הזקן המסודר ותדעו שמחכה לכם צלחת עם עופות מטוגנים.

קינדר (Kinder)

עד כמה שזה נשמע בנאלי, קינדר הוא פשוט "ילד" בגרמנית. המותג התחיל את דרכו בפרנקפורט בשנת 1967 ומשם התרחב לרחבי העולם. ואם כבר ילדים, אז אחד המוצרים המזוהים ביותר הוא כמובן הביצה העטופה בשוקולד ובתוכה צעצוע שלפעמים קשה מאוד להבין איך מרכיבים אותו. אנחנו מעדיפים את גרסת האצבעות שאפשר לבלוע בביס אחד. תודה ששאלתם.